Hayat hiç adil değil o kesin. Ben yememle doğru orantılı kilo alsaydım, ibre tonu vurmuştu şimdi. Mesela bana yemek hiç bir şekilde yaramıyor. Ama yarayan öyle insanlar tanıyorum ki, mutfağın önünden geçerken bile kilo alıyorlar. Küçücük bir dilim pasta yiyorsun, hoooop sana 400 kalori. Ondan sonra o kalorileri vericem diye yürü, koş, spor yap, bakkala takla atarak git, her sabah tv8de Ebru Şallı’yla kanka ol, en ucuz pilatesçiyi ara, googlea Seda Sayan diyeti yazıp işin sonunda Ajda Pekkan değil Nur Yerlitaş gibi ol, ohooo….. Bu ne abi? İnsan zayıflıcam diye kibrit kutusu büyüklüğünde peynir yer mi ya? Kibrit kutusu büyüklüğünde peynir, incir çekirdeği büyüklüğünde zeytin, yok margarin büyüklüğünde kepek ekmeği…. Bana biri böyle dese bende ona kafası büyüklüğünde yumruk yediririm. Ya her gün kepek ekmeği yada bayram şekeri kadar peynir yenilerek nasıl sağlıklı olunabilir ya? Bunu biri bana açıklasın? Sağlıklı olunabilir mi bilmiyorum, ama sağlıklı ölünebilir bak orası tamam yani:) Ya ben bir gün yolda Hadise’yi gördüm, dedim “ulan bu nasıl hadise?”, hatta bildiğin “haaaadddiiiissseeeeeee”! Yani o kadar geniş ki, sanki penguenlerle büyümüşte, insan içine sonra salmışlar.hizli_kilo_verme1

   Buna benzer bir ters orantı daha var. Oda çok çalışıp az para kazanmak! Biliyorum tamam sizde tahmin ettiniz:) Yaa evet ya işte bundan bahsediyorum. Heh tam üstüne bastım zaten bende. Konuya giricem durun bir saniye………………………… Şimdi olay şu hani sen ayın 5inden itibaren 25 gün maaş için bekle. Maaş yatırıldıktan sonra bütün borçları öde yada bir kısmını yatır. Ama istediğin ayakkabıyı, elbiseyi yada eşyayı almaya para kalmasın. Hatta kalan para otobüse anca yeter uyandırıyım. Daha çok çalışsan gezmeye zaman olmayacak, daha az çalışsan gezmek için para olmayacak. Aynen okuyucu sana katılıyorum, bence de ne boktan iş bu ya. Hayatın her evresinde ters orantı var, senin karşıya verdiğinle, karşı tarafında sana verdiği aynı değil..

   Bunun olduğu tek konuyu size söyliyeyim, aile ve evde beslediğiniz hayvanlar. Evdeki köpeğime 1 gün yemek, su vermesem de yine beni sevmeye devam eder. Asla karşılık beklemez. Sen onu kakaya çıkar günde 2 kez, azcık oyna, doyur, hayatı boyunca seninle uyur. Bak sonunu güzel uydurdum:) Bir tespitin daha sonuna geldik okuyucu. Hayırlı geceler..